Oczyszczanie

Wątroba to największy, strategiczny narząd wewnętrzny. Waży około półtora kilograma i spełnia 500 zbadanych funkcji. Powszechnie uważa się, że nie daje alarmujących sygnałów gdy choruje. To prawda, że nie boli, ale jej zła kondycja daje niespecyficzne objawy które łatwo przegapić: osłabienie, nudności, ogólne złe samopoczucie, rozdrażnienie, bóle stawów, świąd skóry. Żeby zadbać o wątrobę nie wystarczy, że połkniesz ziołową tabletkę bez recepty. Pij świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne, unikaj alkoholu i cukru. Wbrew pozorom jedzenie nawet dużych ilości dobrych tłuszczów samo w sobie nie jest dla zdrowej, dobrze funkcjonującej wątroby szkodliwe.

Jeśli brak CI energii, zwłaszcza przed nadejściem wiosny, odczuwasz tak zwane przesilenie wiosenne, to może być znak, że Twoja wątroba potrzebuje oczyszczania. Odwdzięczy Ci się odczuwalnym natychmiast przypływem życiowej energii.

Oczyszczanie wątroby jest bardzo bezpieczne. Autorka metody Dr. Huldy Clark podaje, że na ponad 500 monitorowanych przypadków oczyszczania tą metodą, w tym wiele osób po siedemdziesiątym i osiemdziesiątym roku życia, nikt nie trafił do szpitala, nikt nawet nie zgłaszał bólu. Jednak niektóre osoby mogą być osłabione przez kolejne 1-2 dni. Oznacza to, że po odblokowaniu kanalików wątrobowych, wątroba oczyszcza się w głębszych warstwach, dlatego, w drugim dniu oczyszczania nie planuj wyjścia z domu ani żadnych intensywnych aktywności.

Co będzie potrzebne?

sok jabłkowy dobrej jakości (świeżo tłoczony lub ewentualnie tłoczony i pasteryzowany)

siarczan magnezu – 4 łyżki stołowe do nabycia w aptece bez recepty

oliwa z oliwek – pół szklanki (dokładnie 125ml.)

3/4 szklanki świeżo wyciśniętego soku z grapefruita

słomka do picia

półlitrowy lub większy słoik ze szczelną pokrywką

termofor

duża, wysoka poduszka

Jeśli wystarczy Ci determinacji, możesz procedurę oczyszczania zacząć od picia przez dwa tygodnie, (obok zwykłych posiłków) świeżo wyciśniętego soku jabłkowego, w ilości minimum litr dziennie. Jeśli nie masz wyciskarki, kup dostępny na rynku sok tłoczony ze świeżych jabłek i pakowany próżniowo. Sok rozmiękcza i rozpuszcza złogi wątrobowe i poprawia efekty oczyszczania, nie jest to jednak warunek konieczny. W dniu poprzedzającym oczyszczanie i w dniu oczyszczania zachowaj dietę beztłuszczową i bezmleczną. Od godziny 14.00 nic już nie jedz i nie pij – post zupełny.  Dieta beztłuszczowa podwyższa ciśnienie w drogach żółciowych, co pozwala podczas wyrzutu żółci usunąć czopy cholesterolowe. Odstaw również wszystkie niekonieczne lekarstwa i suplementy.

Poniższego rozkładu czasowego przestrzegaj z dokładnością do 10 minut.

Siarczan magnezu rozpuścić w 3 szklankach wody i schłodź w lodówce do temperatury lodowatej (tak łatwiej się pije). Podziel na 4 równe porcje. Siarczan magnezu otwiera zwieracz Oddiego czyli ujście przewodu żółciowego wspólnego do dwunastnicy i rozszerza drogi żółciowe pozwalając wydalić kamienie żółciowe dochodzące nawet do dwóch centymetrów średnicy.

18.00. Wypij pierwszą porcję siarczanu magnezu. Możesz popić paroma łykami wody, possać plasterek cytryny  albo wypłukać usta.

20.00. Wypij II porcję siarczanu magnezu. Zrób wieczorną toaletę, przygotuj łóżko.

21.45. Wlej oliwę do słoika, wyciśnij ręcznie ¾ szklanki grejpfruta, odcedź miąższ. Dodaj sok do słoika z oliwą. Zakręć szczelnie pokrywkę i wstrząśnij do uzyskania jednolitej wodnistej mieszaniny (udaje się to tylko ze świeżym sokiem grejpfrutowym). Przygotuj sobie w łóżku wysoką poduszkę, tak byś mógł spać na wznak w pozycji półsiedzącej. Napełnij termofor gorącą wodą i włóż do łóżka.

22.00 Będąc już w łóżku, w pozycji siedzącej wypij przygotowaną mieszaninę. Łatwiej jest wypijać płyn przez słomkę lub zatykając nos. Wypij duszkiem w ciągu 5 minut (15 minut w przypadku osób w bardzo podeszłym wieku lub bardzo osłabionych). Następnie bez żadnych zbędnych ruchów połóż się na poduszkę w pozycji półsiedzącej na wznak, termofor przyłóż z prawej strony pod żebrami i postaraj się zasnąć natychmiast.
Jeśli nie możesz zasnąć leż w całkowitym spokoju na plecach przez co najmniej 20 min. Nie opuszczaj już łóżka, nie wykonuj żadnych czynności. Jest to ważne dla efektywnego oczyszczania.

Od razu po przebudzeniu ale nie wcześniej niż o 6.00 wypij trzecią porcję siarczanu magnezu. Jeśli masz bóle brzucha lub nudności, poczekaj, aż miną, potem wypij siarczan magnezu.

Rano powinna wystąpić biegunka, w stolcu pojawią się zielonkawe lub brunatne kamienie. Pływają one na powierzchni wody ze względu na zawartość cholesterolu. Czasem przewody żółciowe są wypełnione kryształkami cholesterolu, które nie utworzyły okrągłych kamieni. Kryształki te ujawniają się w postaci „sieczki” pływającej po powierzchni wody w muszli. Kamienie żółciowe możesz wydalać aż do późnego popołudnia. Jeśli po wypróżnieniu czujesz się słabo, wróć po wypróżnieniu do łóżka.

Dwie godziny później: wypij IV (ostatnią) porcję siarczanu magnezu. Jeśli czujesz się słabo, wróć do łóżka.

Po kolejnych dwóch godzinach możesz jeść. Zacznij od soku owocowego. Pół godziny później zjedz owoc. Godzinę później zjedz lekki posiłek.

Oczyszczanie powtarzaj tak długo, aż przestaną wydostawać się kamienie żółciowe i piasek.

Między poszczególnymi zabiegami zachowaj minimum dwa tygodnie przerwy. Z relacji osób stosujących tę metodę wynika, że wątroba oczyszcza się stopniowo, czasami najbardziej spektakularne wypróżnienia kamieni żółciowych mają miejsce przy dziesiątym oczyszczaniu.

Źródło: https://od-natury.pl


Oczyszczanie wątroby wariant II

Uwagi ogólne:
1. Procedury nie przeprowadza się w ostrej fazie choroby.
2. Najlepiej przeprowadzić ją w weekend, tuż przed nowiem.
3. Trzy dni przed rozpoczęciem oczyszczania należy zażyć preparat przeciw pasożytom, np. Zentel.

Przed czyszczeniem:
1. Codziennie przez sześć dni należy wypijać 1 litr soku jabłkowego(małe porcje w ciągu całego dnia z ciepłą wodą), unikając picia tuż przed, w trakcie i do dwóch godzin po posiłku;
2. Zamiast soku jabłkowego można zastosować jedną łyżkę octu jabłkowego z jedną szklanką wody, cztery razy w ciągu dnia.
3. Innym zamiennikiem jest sok z cytryny: 3 łyżki na 15-30 minut przed śniadaniem.
4. W tym czasie należy także wypijać 2-3 szklanki herbaty rumiankowej oraz spożywać jedną płaską łyżeczkę soli ojca Beno, rozpuszczoną w 1/3 szklanki wody.
5. Ponadto w tygodniu poprzedzającym należy unikać jedzenia i picia zimnego, spożywać jak najmniej mięsa, nabiału, smażonego, a posiłki powinny być niewielkie.

W dniu poprzedzającym(piątek) i w czasie kuracji nie należy zażywać żadnych leków ani witamin, a wieczorem zażyć środek na przeczyszczenie, np. Senes.

Do kuracji potrzebne są:
• 125 ml oliwy z oliwek.
• 2 duże czerwone, słodkie grejpfruty.
• 4 łyżki soli gorzkiej(Magnesium Sulphate)
• No-spa
• Słoik z nakrętką (0,5 litrowy)

Pierwszy dzień oczyszczania(sobota):

Rano należy wypić przed śniadaniem sok z jabłek, lub z cytryny(dawki jak wyżej).
Śniadanie powinno być lekkie, np. owsianka.
Nie wolno używać cukru, słodzików, przypraw, nabiału, mięsa, tłuszczu, orzechów, pieczywa.
Mogą być owoce.
Na lunch tylko gotowane lub przyrządzone na parze warzywa z dodatkiem ryżu(najlepszy basmati) i szczyptą soli morskiej lub kamiennej.

Nie wolno nic jeść ani pić po godzinie 13:30!

Należy rozpuścić 4 łyżki stołowe soli gorzkiej w 3 szklankach przegotowanej wody,
a roztwór wlać do dzbanka.
Uzyskujemy z tego później 4 porcje mikstury solnej, każda po 3 szklanki.
Dla poprawienia smaku do każdej porcji można dodać trochę soku z grejpfruta, jabłek, pomarańczy lub cytryny.

Godzina 18:00;
Wypić pierwszą dawkę roztworu solnego.

Godzina 20:00;
Wypić druga dawkę roztworu solnego.

Uwaga! Po soli gorzkiej może nastąpić seria wypróżnień.

Godzina 21:00;
Przygotować łóżko, piżamę, załatwić toaletę.

Godzina 21:45;
Wlać pół szklanki oliwy z oliwek do słoika z nakrętką.
Oddzielnie wycisnąć sok z dużego grejpfruta, tak by powstało 3 szklanki soku.
Odfiltrować sok.
Wlać sok do słoika z oliwą.
Zakręcić wieczko i wstrząsając dobrze wymieszać oba składniki.
Mieszankę można lekko ogrzać w kąpieli wodnej(wstawić słoik do garnka z ciepłą wodą).

Należy skorzystać z ubikacji jeden lub więcej razy.
Przygotować termofor z ciepłą wodą.

Uwaga! Bardzo ważne jest, aby nie opóźniać czasu spożycia mieszanki.

Godzina 22:00;
Stań przy łóżku i wypij duszkiem całą porcję; nie może to zająć więcej niż 5 minut.
Po zgaszeniu światła, połóż się natychmiast!
Należy położyć się na plecach z poduszką, lub dwoma pod głową, tak aby głowa była wyżej niż brzuch.
Termofor przyłożyć do prawego boku na wysokości wątroby (niekiedy pomaga kompres
z oleju rycynowego).

Przez co najmniej 20 minut należy leżeć nieruchomo, starając się w tym czasie nic nie mówić i skupiać się jedynie na wątrobie.

W tym czasie można poczuć sznur kamieni wędrujący wzdłuż jelit.
Zasnąć jak najszybciej w dowolnej pozycji.

W nocy może być konieczne wypróżnienie – już wtedy pojawią się kamienie żółciowe.

Następny dzień(niedziela):

Godzina 6:00(nie wcześniej);
Wypić trzecią dawkę roztworu solnego; można się położyć, ale lepiej się poruszać.

Godzina 8:00;
Wypić czwartą dawkę roztworu solnego.

Godzina 10:00;
Można wypić wodę lub świeżo wyciśnięty sok owocowy.

Godzina 11:00;
Można zjeść zmiksowane warzywa z solą.

Po południu;
Lekki posiłek.

W godzinach porannych i popołudniowych można spodziewać się wodnistych wypróżnień
z kamieniami i korkami żółciowymi różnych rozmiarów i kolorów.

Procedurę oczyszczania wątroby przeprowadza się raz w miesiącu, do momentu, kiedy
w stolcu przestaną pojawiać się kamienie. Może to nastąpić po 8-12 oczyszczaniach.

Uwaga: W czasie oczyszczania wątroby można pić wodę, ale nie tuż przed i tuż po wypiciu soli gorzkiej(trzeba odczekać 20 minut). Należy tez unikać picia wody między 21:30, a 2:00.

Uwaga: Przy harmonogramie należy wziąć poprawkę na czas letni(przesunięcie o godzinę do przodu; np. zamiast 13:30 – 14:30).

Procedura powstała w oparciu o książki: „Kuracja życia” Huldy Clark i „Niezwykłe płukanie wątroby i pęcherzyka żółciowego” Andreas’a Moritz’a.

Lewatywa z kawy
Przez 20 min. Gotować na wolnym ogniu 3 łyżki stołowe zwykłej mielonej kawy w 1 litrze wody. Uzyskany wywar przecedzić i ostudzić do temperatury ciała.
Wykonywać wlew doodbytniczy leżąc na prawym boku z kolanami podciągniętymi do brzucha. Płyn powinno się utrzymywać wewnątrz przez 15 min.

Wlewy z kawy są standardową metodą przy leczeniu raka, ponieważ otwierają przewody żółciowe , pozwalając na uwolnienie toksyn z wątroby. Ponadto wspierają dializę toksycznych substancji z krwi przez ściany jelita grubego.

Wykonuje się je co 6 godzin, a przy nasilonym bólu nawet co 2 godziny.

Procedura według opracowania M. Gersona


Oczyszczanie pęcherzyka żółciowego

Oczyszczaniu temu sprzyjają:

  • nierafinowane zboża, strączkowe
  • rzodkiew
  • rzodkiewka
  • limonki, cytryny
  • gruszki
  • pasternak
  • wodorosty
  • kurkuma
  • napar z lepczycy, rumianu szlachetnego


Podczas oczyszczania pęcherzyka żółciowego należy unikać tłustych mięs, nabiału i jaj, orzechów
i nasion.

Sposób I
Przez 21 dni zjadaj dziennie 2-3 rzodkiewki między posiłkami. Wypijaj 3 filiżanki naparu z lepczycy lub 5 filiżanek naparu z rumianu szlachetnego. Podczas któregoś posiłku polej danie
5 łyżeczkami świeżego tłoczonego na zimno oleju lnianego (lub 2x po pół dawki) przez 6 dni
w tygodniu w ciągu dwóch miesięcy.

Sposób II
Przez pięć dni po przebudzeniu, na pusty żołądek wypijaj 2 łyżki oliwy, a potem 2 łyżki soku
z cytryny. Wróć do łóżka na 0.5 godz, połóż się na prawym boku z podkurczoną prawą nogą.

Przygotowała Halina Gruszewska

Źródło: http://www.chinskamedycyna.wroclaw.pl/oczyszczanie.html

Post Author: admin