Ziołowe kadzidła: Okadzanie domu redukuje w powietrzu 94% bakterii i patogenów

Okadzanie domu – zalety i korzyści dla człowieka i otoczenia

Rytualne okadzanie dymem, palenie kadzideł z ziół i żywic sięga czasów prehistorycznych. Wiele kultur do dziś je praktykuje by przywrócić zdrowie i równowagę, odgonić złe moce i zdjąć uroki. Okadzanie jest nadal jedną z ważniejszych z praktyk w ceremoniach religijnych.

Dawne praktyki to nie zabobon. Umiejętne okadzanie nie tylko oczyszcza otoczenie z negatywnych energii, ale szkodliwych bakterii i patogenów. W jeden ze świątyń w Indiach badacze zaobserwowali, że rytualne spalanie specjalnego drewna z mieszanką aromatycznych leczniczych ziół znakomicie oczyszcza powietrze. W ciągu jednej godziny okadzanie zredukowało w powietrzu 94% bakterii i patogenów. Pomieszczenie pozostało czyste przez kolejne 24 godziny, niektóre bakterie chorobotwórcze zostały całkowicie wyeliminowane.

W hinduskiej ceremonii do okadzania zastosowano mieszankę Havan smagli. Na naszych terenach używano do tego celu innych rodzimych roślin. Z ziół popularna była szałwia, piołun, jaśmin mirra, lawenda, rozmaryn. Używano gałązki jałowca, brzozy, świerku. Wykonywano z nich specjalne kadzidła z dodatkiem żywic by odpędzić zło i morowe powietrze. Okazuje się, co skrupulatnie wyliczono, że podczas upałów hektarowa plantacja jałowców wydziela 30 kg lotnych olejków zabijających bakterie. Okadzanie dymem z brzozy potrafi zniszczyć gronkowca opornego na antybiotyki.

Niektóre zioła jak biała szałwia oczyszcza otoczenie i uwalnia domowników od negatywnych emocji, lęku, niepokoju. Po okadzeniu szałwią domu pozostaje czysty, przyjemny świeży zapach i wyraźne uczucie spokoju.

Prawdziwe kadzidło pochodzi z drzew boswellia zwanych kadzidłowcami. Wielokrotnie wymienia je biblia m.in było ofiarowane jak jeden z trzech darów dzieciątku Jezus. W czasach największej świetności żywica kadzidłowca była cenniejsza niż złoto. Do dziś używa się w kościele katolickim.

Kadzidłowiec wytwarza żywicę, która po zestaleniu tworzy żółtobrązową, ziarnistą masę zwaną olibanum, w postaci żółtobrązowej, ziarnistej masy. W tradycyjnej medycynie indyjskiej stosowane jest w leczeniu stanów zapalnych stawów i kości, stanów zapalnych i bólów kręgosłupa, nieżytów układu oddechowego .

Olibanum działa przeciwbólowo, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, wykrztuśnie. Uspakaja, wycisza, odpręża.
Wpływa korzystnie na odporność i energetykę organizmu.
Poprawia częstotliwość tkanek i narządów.
Zabija niektóre komórki nowotworowe.

Od wielu lat wiadomo, że chore komórki mają niższą częstotliwość niż zdrowe. Można ją zmieniać przez czynniki zewnętrzne typu fale elektromagnetyczne, olejki eteryczne, okadzanie czy wewnętrzne – medytacje, praktykowanie uważności, ćwiczenia oddechowe.

Immunolog Mahmud Suhail twierdzi, że rak powstaje gdy DNA w obrębie jądra komórki ulega uszkodzeniu, a niektóre olejki eteryczne mają zdolność jego naprawy. Jednym z nich jest żywica z drzewa boswellia serrata. Według niego olibanum oddziela „mózg” komórki rakowej od „ciała „w cytoplazmie. Zamykają jądro a tym samym powstrzymując go od odtwarzania uszkodzonych kodów DNA. [2] okadzanie domu kadzidlowiec
Okadzanie kadzidłowcem

Olibanum oczyszcza powietrze energetycznie i z patogenów, do tego ma cudowną woń. Niezwykle piękny, delikatny korzenny zapach z nutką ziołową utrzymuje się wiele godzin. Relaksuje i działa kojąco. Dotlenia mózg i wspomaga koncentrację. Wprowadza harmonię wśród domowników. I działa leczniczo – nie szkodzi w przeciwieństwie do chemicznych odświeżaczy, które udają tylko zapachy.
Źródło: https://sekrety-zdrowia.org/okadzanie-domu-korzysci-i-zalety/
Jak używać kadzidła

Zapal czubek kadzidła zapałką lub zapalniczką. Gdy zacznie się palić jasnym płomieniem zdmuchnij go i pozwól kadzidłu tlić się. Możesz go teraz położyć na jakiejś niepalnej, na przykład glinianej miseczce czy tacce. Rozprowadzaj dym w przestrzeni lub zagarniaj w kierunku swojego ciała ręką lub dużym ptasim piórem.
Okazje do palenia ziołowych kadzideł obejmują:

oczyszczanie przestrzeni (domu, mieszkania) po wprowadzeniu się do nowego miejsca, po chorobie czy śmierci, po kłótni małżeńskiej, lub podczas ceremonii oczyszczania przestrzeni na przykład na Nowy Rok
celebrowanie nowej pory roku lub święta
poszukiwanie miłości różnego typu intencje, marzenia lub życzenia

Lista ziół których możemy użyć do zrobienia ziołowych kadzideł

Generalnie do kadzideł używamy ziół aromatycznych, czyli takich, które zawierają dużo olejków eterycznych. Czyli – gdy je pocieramy, mocno pachną. Nie wszystkie jednak zioła, które ładnie pachną, mają przepiękne wonne dymy. Sprawdź, czy pasuje ci ich zapach zanim zrobisz z nich zapas kadzideł na cały rok.

Szałwia (tradycyjnie używa się białej szałwii, która u nas nie rośnie, ale można używać każdej z odmian szałwii – wszystkie mają bardzo przyjemny aromat) – oczyszczanie, ładowanie pozytywną energią

Róża (kwiaty/płatki) – medytacja, uspokojenie, przyciąganie miłości (czerwona – miłość namiętna, różowa lub biała – miłość romantyczna)

Bylica (wszystkie rodzaje) – świadome śnienie, oczyszczenie, uspokojenie. Używam szczególnie bylicy pospolitej na piękne sny, piołunu oczyszczająco, oraz estragonu
Jałowiec – oczyszczanie

Rozmaryn – ochrona, oczyszczanie, siła, pamięć, jasność umysłu

Lubczyk – miłość (nie oczekuj pięknego zapachu dymu)

Tymianek – leczenie, miłość, oczyszczanie

Lawenda – uspokojenie, szczęście, miłość, oczyszczanie, ochrona, sen

Dziewanna – oczyszczająca chore miejsca, poprawia funkcję oddechową; dym ma korzystny wpływ na płuca

Mięta (różne rodzaje) – leczenie i ochrona (palona nie pachnie rewelacyjnie)

Krwawnik pospolity – oczyszczający, eliminuje toksyny z organizmu

Melisa – duchowe oczyszczenie i spokój (palona nie pachnie rewelacyjnie)

Kozłek lekarski – zioło oczyszczające (używać tylko w niewielkich ilościach i przy otwartym oknie, bardzo silne)

Nawłoć – przyciąganie pieniędzy

Hyzop – oczyszczanie i ochrona

Cyprys – (różne rodzaje, może być nasza popularna tuja/żywotnik), oczyszczanie

…i wiele wiele innych.
Źródło:https://stressfree.pl/ziolowe-kadzidla-naucz-sie-robic-je-samodzielnie/


Duch roślin

Duch roślin

Według niezliczonych starożytnych sposobów poznania, każda roślina ma swojego ducha, którego znaczenie i działanie wykracza daleko poza sumę fizycznych składników rośliny. Każdy, kto miał jakiekolwiek doświadczenie z roślinami otwierającymi świadomość, takimi jak chociażby ayahuasca, wie o czym mówię.

To dzięki tej właściwości roślin możemy używać ich do tak wielu celów. Należy do nich uzdrawianie (fizyczne, emocjonalne czy duchowe), oczyszczanie i poświęcanie przestrzeni i naszych ciał, osobiste poszukiwania poprzez ceremonie religijne czy zmieniające świadomość.

Spalanie ziół to jeden z najpotężniejszych sposobów, by doświadczyć błogosławieństwa roślin, a wiele kultur i religii uważa, że ​​dym płonących roślin niesie modlitwy prosto do nieba. Można spalać je na różne sposoby, np. w formie sypkiej, w postaci żywic (jak na przykład w kościele) lub postaci ziołowych kadzideł.

Post Author: admin