Dziko rosnące zioła zbieramy ręcznie z odpowiednią intencją. Doświadczone zielarki służą swoją pomocą.

Kochamy Zioła zbieramy je ręcznie poświęcamy im 100% naszego serca, do niektórych ziół nie jest łatwo dotrzeć i potrzeba do tego czasu oraz dużo wysiłku. Bywa też tak że, buty trzeba nosić w rękach.

Pieniny to rejon bardzo ekologiczny, brak przemysłu, żadnych oprysków jedynie wypas owiec na halach. Zioła lepiej zbierać w jasny słoneczny dzień, kiedy to rośliny zaczynają pobierać energię słoneczną.

Potrzebujesz wysoko-wibracyjnych ziół? Zapraszamy do współpracującej z nami Eko – Bazy. Od marca do późnej jesieni możesz samodzielnie pozyskać potrzebne Tobie zioła. W miarę możliwości służymy radą i pomocą. Następnie będziesz miał możliwość wysuszyć swoje zbiory w sposób tradycyjny (w niskich temperaturach).

Napisz do nas: zielarniapieninska@wp.pl


Jak należy zbierać zioła:

– nie zbieramy ziół z tego samego miejsca;

– na żadnym stanowisku nie zbieramy wszystkich roślin, część najdrobniejszych pozostawiamy na rozmnożenie;

– część korzeni i kłączy, nie nadające się na surowiec, zakopujemy w miejscu zbioru, bowiem z nich mogą wyrosnąć nowe rośliny;

– zbierając kwiaty, liście nie niszczymy całych roślin;

– korę zbieramy z gałęzi uprzednio ściętych podczas wyrębów, trzebieży lub przecinek;

– liście z drzew i krzewów zbieramy tylko w takiej ilości, aby nie osłabiać i nie oszpecać roślin;

– zbieramy tylko te zioła, na które istnieje zapotrzebowanie i tylko taką ilość, jaką można wysuszyć w odpowiednich warunkach, aby nie dopuszczać do marnotrawstwa zebranego surowca;

Post Author: admin