Sery bacy – żywienie ekologiczne

Sery najwyższej jakości, wytwarzane na przekazywanej z pokolenia na pokolenie recepturze.

Wszystkie nasze sery robione są z mleka owczego i krowiego pochodzącego od szczęśliwych zwierząt żyjących na wybiegu, Do tego dochodzi tradycyjna receptura wytwarzania serów przekazywana z ojca na syna a następnie produkty wędzone są drzewem nieżywicznym, liściastym – olchą albo bukiem. To rodzaj twardego owczego sera, solonego i wędzonego. Oscypek dojrzewa naturalnie i wraz z czasem nabiera smaku.

Zapraszamy do naszej bacówki gdzie możecie Państwo posmakować naszych wyrobów, które specjalnie dla Was przynosimy jeszcze ciepłe „prosto z wędzarni”.
Dobry oscypek powinien zawierać około 60% mleka owczego.
Oscypkowe oszustwa

Należy uważać na podróbki istnieje pogłoska, że serki z Krupówek i te sprzedawane pod Gubałówką zamiast wędzenia przechodzą proces farbowania (moczenia w kawie), co ma im nadać charakterystyczny brązowy kolor. Takie serki produkuje się najczęściej w całości z mleka krowiego.
Bundz i bryndza

Produktem tradycyjnym jest również bundz, będący serem owczym, przypominającym twaróg. Gdy ulegnie on skruszeniu i pozostawi się go w cieple przez około 14 dni w tradycyjny sposób otrzyma się bryndzę. Ma ona konsystencję pasty i słony smak, niezwykle intensywny.
Żentyca

Mowa o żentycy (żętycy), która spożywana jest najczęściej w postaci gęstego ukiszonego napoju. Dodaje się ją również do ziemniaków lub klusek, bądź też spożywa jako napój. Niezwykle popularny jest również ser, który zbiera się na wierzchu podczas podgrzewania serwatki, jaka powstaje po wytrąceniu się bundzu

Nasza bacówka znajduje się w Pieninach w Rezerwacie Biała Woda.

To miejsce słynie z najlepszych oscypków i serów. W naszym szałasie możecie Państwo delektować się smakiem prawdziwych oscypków.

Istnieje również możliwość wysyłki oscypków i innych wyrobów za pośrednictwem kuriera, sery pakowane są próżniowo zamówienia prosimy składać: Jej koszt wynosi 15zł.

Te i inne wyroby czekają na Was. Zapraszamy zaglądajcie choćby na posiady. ☺

/ przez

Post Author: admin